Adaptacje, Książki dla dzieci

Peppa

„Świnka Peppa” – bohaterka bajek animowanych i książkowych

Świnka Peppa to miła, różowa świnka, którą dzieci na całym świecie znają i kochają od wielu lat. Dzieci poznały Świnkę Peppę w 2004 roku, kiedy nastąpiła premiera bajki w postaci animowanego serialu. Świnka Peppa przeżyła już całe mnóstwo przygód, dlatego książki powstałe na bazie serialu telewizyjnego, które stworzyli Neville Astley i Mark Baker i opisujące, co spotkało sympatyczną świnkę, tworzą już całkiem spore serie. Możliwość śledzenia kolejnych losów Peppy sprawia, że dziecko chętniej sięga po kolejną książeczkę, w końcu spotka w niej już wcześniej poznanych bohaterów, którzy kolejny raz zabiorą je ze sobą w niezapomniane przygody. Świnka Peppa posiada niezbyt skomplikowaną fabułę, która jest zrozumiała dla młodszych dzieci, jednocześnie będąc wciąż wciągającą dla tych starszych. Charakterystyczną cechą „Świnki Peppy” jest też sposób, w jaki została zilustrowana. Proste, nieprzesadzone rysunki i jedyny w swoim rodzaju wygląd postaci sprawia, że świnki Peppy nie da się zapomnieć czy pomylić z inną bajką. Dzięki temu, że „Świnka Peppa” nie tylko bawi, ale też uczy, zachwyca i dzieci, i rodziców. Świnka Peppa pokazuje ważne sprawy w przystępny dla dzieci sposób i uczy je jak radzić sobie w różnych, często trudnych sytuacjach.

Świnka Peppa, rodzina i przyjaciele

Przesympatyczna antropomorficzna Świnka Peppa bardzo chętnie spędza czas ze swoimi rodzicami i przyjaciółmi. Obrazuje to jak ważne w życiu są wzajemne relacje, miłość, przyjaźń czy szczerość. Peppa lubi, gdy rodzice opowiadają jej bajki i się z nią bawią. Świnka jest niezwykle odważna i nie boi się nowych sytuacji.Opowieści o śwince nie byłyby tym samym gdyby nie inni fantastyczni bohaterowie, którzy towarzyszą Peppie w jej przygodach. Mama Świnka i Tata Świnka, a także brat George pokazują, że z własną rodziną nie można się nudzić. W serii książek występują również inni towarzysze wspaniałych przygód Świnki Peppy – Dziadek Pies, Kucyk Pedro, Królik Richard, Pan Zebra czy Kotka Candy. Każde opowiadanie to zupełnie nowa, ekscytująca przygoda z codziennego życia, w której Peppa uczy się czegoś nowego.

Co można znaleźć w serii książek o Śwince Peppie?

Książkowe wersje przygód o Peppie zawierają dotychczasowe perypetie świnki. Jest ich już całkiem dużo, dlatego dzielone są na mniejsze części. Należą do nich na przykład:

– „Ćwiczę z Peppą” – w tej miniserii między innymi: „Poznaję świat”, „Liczę 1, 2, 3…”, „Piszę a, b, c…”,

– „Świnka Peppa. Książeczki z półeczki” – w tej miniserii między innymi: „Papuga Polly”, „Sposób na czkawkę” czy „Roboty drogowe”,

– „Świnka Peppa. Zabawy w wielkie sprawy” – w tej miniserii między innymi: „Moje okulary”, „W biurze taty świnki”, „Poszukiwacze skarbu”,

– „Świnka Peppa. Chrum Chrum” – w tej miniserii między innymi: „Błotniste kałuże”, „Herbatka u Peppy”, „Śnieżne dni”.

Świnka Peppa to również kolorowanki, wyklejanki oraz puzzle.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *